ЈСП со важна вест: Се укинуваат овие два автобуси

ЈСП Скопје соопшти дека од петок (19.10.2018) се укинуваат сезонските линии 58 (Транспортен центар-Јаболци, Нова Брезница) и 69 (Транспортен центар-Дивле, Катлановско блаце, Кожле).

Линиите 58 и 69 се сезонски и нивното функционирање е утврдено со Одлуката за линиски превоз на патници во Град Скопје.

 

 

 

17.10.2018 - 11:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега