Како да чувствувал нешто - откриено каде бил Брајант неколку часа пред смртта со неговата ќерка

Коби Брајант, легендарниот кошаркар, загина во неделата наутро во хеликоптерска несреќа, заедно со осум патници.

Според досегашните сознанија, девет патници полетале во околу 09:06 часот од аеродромот „Џон Вејн“.

Како што откриваат американските медиуми, Коби на аеродромот стигнал од локалната католичка црква во Њупорт бич. Брајант заедно со ќерката Џиџи, присуствувал на миса која започнала во 7 часот утрината.

Верниците од црквата го опишале Брајант како насмеан човек и грижлив татко. Иако бил еден од најдобрите кошаркари на сите времиња, членовите на црквата рекле дека останал понизен, дека не го променила славата и дека не се двоел од другите по ништо.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

28.01.2020 - 17:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега