Календарски е се уште лето, но зимата пристигна: Во Италија и Австрија падна снег (ВИДЕО)

Снег го забеле Тирол, планински крај во срцето на Алпите во Австрија.

Во селото на надморска висина од 1.470 метри, завладеа вистинска зимска идила иако календарски е се уште лето.

Снег падна Ливињо во северозападна Италија, каде е забележан и огромен пад на температурите, а снег вееше и на места понски од 2000 метри, што е многи невообичаено за овој период од годината.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

09.09.2019 - 10:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега