Каменос: Кој нема да гласа во затвор, кој ќе гласа 2 милиони евра, се срамам од ова

Засрамен сум што во Европа на вредности ако не гласаш одиш во затвор, ако гласаш добиваш два милиони евра, објави вечерва Панос Каменос, коалициониот партнер во грчката влада и министер за одбрана на Грција.

 

Овој него коментар следува откако ВМРО-ДПМНЕ, претходно, објави дека власта се заканува на пратеници на опозицијата. Исто така, беше обелоденето дека власта нудела и по два милиона евра од пратеник за да гласа вечерва за уставните измени.

 

 

 

19.10.2018 - 22:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега