Камерите ја снимиле: Британците се фатиле за глава кога виделе што прави Меган

Со мажењето за принцот Хари, Меган е постојано под будното око на британската јавност.

Иако роденденот на крализата Елизабета беше минатиот викенд, Британците секогаш зборуваат за поедини моменти од појавувањето на Меган Маркл на балконот од Бекингамската палата.

meghan-markle5

Откако ги прегледале снимките, многумина уловиле како Меган сѐ уште не го знае протоколот и правилата на однесување.

Имено, кога пред нив дошла крализата Елизабета, Меган не знаела што со неа. Затоа одлучила да го праша својот сопруг кој е протоколот.

meghan-markle9

Поротколот налага дека сите мора да се поклонат ако ја видат крализата прв пат тој ден.

За се да биде полошо, покрај неа во тој момент била Кејт која поклонот го совладала до совршенство.

 

 

 

14.06.2018 - 10:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега