Караџиќ се огласи пред пресудата: Тој е будала, енергична будала

Некогашниот претседател на Република Српска, Радован Караџиќ се огласи пред изрекувањето на второстепената пресуда во Хаг. Тој од Хаг ги испрати четирите свои афоризми кои ги напишал во затворот, а гласат:

„Кој наутро ќе ја проголта својата гордост, можеби и нешто ќе вечера“.

„Тој е будала, но енергична будала“

„Нова говорна мана: ДОГОВОР се изговара како ДОГОВОР“

„А, кој стои зад пропаднат човек?“

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.03.2019 - 12:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега