Кичевчанец се заканувал на адвокатот на неговата сопруга- барал да се повлече бракоразводната парница

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против А.А.(51) од село Колари, кичевско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста”.

Во периодот од ноември 2019 до 16.12.2019 пријавениот по телефон му упатувал закани по животот на Л.С.(39) од село Здуње, гостиварско, адвокат на неговата сопруга А.Ф., со цел да ја повлече бракоразводната парница.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

28.01.2020 - 16:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега