Киднапирање среде бел ден во Косовско Поле: Од жената ни трага ни глас (ВИДЕО)

Утрово во Косово Поле, две лица на сила внеле во автомобил една жена и заминале од местото на настанот во непознат правец.

Оваа информацијата за Телеграфи ја потврдила и портпаролката на косовската полиција, Флора Ахмети.

На видеото кое го објави „Клан Косова“ се гледа како две лица првично разговараат со жената, а потоа присилно ја ставаат во автомобилот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.06.2019 - 21:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега