Кираџија запали куќа во Охрид

Сектор за внатрешни работи Охрид поднесе кривична пријава против 63-годишниот С.К.од Охрид за сторенo кривично дело ,,Предизвикување општа опасност”.

Тој во Охрид во куќата каде престојувал под кирија, поради невешто користење на електричниот шпорет, предизвикал пожар, што ги зафатил предметите од покуќнината и покривот. 

 

 

 

14.02.2018 - 12:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа