Ќе им се суди на Боки 13 и на Катица Јанева за „Рекет"

Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје кој постапува по оценка на обвинителниот акт на ОЈО за гонење на организиран криминал и корупција, денеска постапувајќи по приговорите на обвинителниот акт донесе решение со кое приговорите на осомничените во Рекет се одбиваат како неосновани, а обвинителниот акт се одобрува во целост.

Против ова решение, согласно одредбите не се дозволува право на жалба. 

Тоа значи дека Боки13 и Катица Јанева ќе седнат на обвинителна клупа за случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.11.2019 - 14:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега