Ќе има ли спас од дождот - УХМР со временска прогноза за цела недела

Управата за хидрометеролошки работи за утре најавува слично време како денеска- претпладне сончево со мала до умерена облачност, а попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со појава на град, а ќе дува и умерен ветер од североисточен правец.

Во следните денови според УХМР ќе следува период на стабилно и сончево време, во петок и за време на викендот со умерен до засилен северен ветер.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.06.2019 - 17:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега