Ќе има нови поскапувања: Голем скок на цените на нафтата на берзата

Цените на нафтата на пазарите скокнаа откако произведувачите навестија дека би можеле да го намалат производството.

На лондонскиот пазар цената на барел се зголеми за 3,77 долари и изнесуваше 88,91 долар.

На американскиот пазар се тргуваше со нафта по повисока цена за 3,95 долари, односно 83,44 долари.

03.10.2022 - 19:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега