Ќе натрупа снег во Македонија - нова „тура" овој викенд

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд и снег со променлив интензитет.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до шест, а дневната од четири до 10 степени.

Во Скопје времето ќе биде облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се спушти до два, а дневната ќе достигне до седум степени.

Од недела обилни врнежи од снег.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.12.2018 - 09:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега