Ќе се спасиме ли од дождот? - УХРМ со временска најава

 

Времето денеска ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд особено претпладне.

Во текот на денот облачноста ќе се намалува, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Утринската температура ќе се движи од 2 до 5 степени, а дневната од 7 до 13 степени.

Во Скопје и околината променливо облачно со локални врнежи од дожд особено претпладне.

Утринската температура ќе достигне до 3 степени, а дневната до 10 степени. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.12.2019 - 09:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега