Ќе ви се сврти во глава кога ќе видите колкава сума заработува оваа бивша српска снаа

 

Манекенките на Викторија сикрет не само што се едни од најпознатите туку се и едни од најплатените манекенки.

Се проценува дека целосната заработувачка на манекенките на ревијата која се одржа пред неколку дена е 254 милиони долари.

Многу од нив се наоѓаат на врвот на Форбс листата на највисоко платени модели, и имаат годишна плата до 10,5 милиони долари, а некои успеале да стигнат до милион  пред 21-от роденден.

Најплатена од овие манекеники е Андријана Лима која е бивша сопруга на српскиот кошаркар Марко Јариќ, и заработува до 75 милиони долари.

Втора на листата е Александра Амбросио со заработка од 60 милиони долари а трета е Лу Вен со 30 милиони долари заработка.

Но по се изгледа дека Кендал Кардашијан, која има 18 милиони  и Џиџи Хадид 13 милиони заработкабрзо ќе ги стигнат нивните колешки.

 

 

 

 

 

 

17.02.2017 - 14:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа