Коалициони партнери на СДСМ прелетаа кај ВМРО-ДПМНЕ

Двајца советници од советничката група на СДСМ во Советот на општина Кисела Вода, преминаа во ВМРО-ДПМНЕ.

Станува збор за советници од политичките партии ЛДП и ДС кои беа во советничка група со СДСМ. Тие сега ја напуштија советничката група на СДСМ.

-Благодарност до Јане Петковски и Елизабета Стефковска што ги препознаа победничките политики кои носат подобра иднина за нашите жители.  Да живее Македонија, порача градоначалникот на Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски.

ВИДЕО https://www.facebook.com/reel/429705893021973 

17.05.2024 - 12:18

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега