Колинда ја славеше победата со Рама - албанскиот премер објави фотографија

Веста дека Хрватска се пласираше во финалето на светското првенство, претседателката на Хрватска Колинда Грабар Китаровиќ ја слушна додека беше на самитот на НАТО.

Победата против Англија ја прослави заедно со премиерот на Албанија, Еди Рама.

Премиерот на Фејсбук профилот објавил фотографија во чиј опис кратко напишал: „Фотографија на денот“.

Рама објави и видео снимка на која се гледа како Ангела Меркел, Реџеп Тајип Ердоган, Тереза Меј и тој ја следат последната минута од полуфиналето на Светското првенство.

 

 

 

 

12.07.2018 - 11:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега