Колку беше силен земјотресот ова утро во Скопје?

Земјотрес со магнитуда 4.4, според првичните мерења добиени од белградската и скопската сеизмолошка опсерваторија утринава е почусствуван во Поширокото подрачје околу Скопје и Куманово.

Епицентарот на земјотресот е во липковскиот регион, 22 километри североисточно од Скопје, на границата со Косово.

zemjotres

Инаку, според градацијата на јачина на земјотреси според магнитудата, овој земјотрес спаѓа во слаби земјотреси.

Од Сеизмолошката опсерваторија пред малку го потврдија земјотресот што утринава пред 7 часот ги стресе жителите на главниот град.

 
 
11.09.2016 - 07:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега