Конечно: Спотифај од утре достапен и во Македонија

Светскиот музички „стриминг“ сервис Спотифај официјално ќе може да почне да се користи во Русија и на Балканот.

Тој од утре ќе биде достапен во Русија, Хрватска, Србија, Словенија, Босна и Херцеговина, Македонија, Албанија и Косово.

Спотифај почна да работи во 2006 година во Шведска. Станува збор за платформа за слушање музика. Главни бенефити е што е бесплатен и нема реклами. Достапен е во повеќе од 100 земји ширум светот. Досега во Македонија можеше да се користи само преку „кракувана“ верзија и со употреба на ВПН.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.07.2020 - 19:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега