Коневски: Мицкоски да сноси одговорност за евентуалниот неуспех на изборите

Членот на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен градоначалник на Аеродром, Ивица Коневски, јавно го повикува лидерот на партијата, Христијан Мицкоски, во наредниот период да се посвети на многубројното членство.

„Мицкоски, место да се занимаваш со својата позиција и преку медиумите и колумнистите блиски до тебе да ги обвинуваш партиските неистомисленици, многу пати досега ти укажав дека мора да покажеш конструктивност и да го обединиш членството, затоа што тоа е неопходно за ВМРО-ДПМНЕ и нејзиниот успех на претстојните претседателски избори“, пишува Коневски.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.02.2019 - 14:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега