Копјата се кршеле околу контролата на обвинителството - Заев и Мицкоски три часа на Лидерска

Копјата се кршат околу напуштањето на механизмите за контрола на обвинителството на лидерската средба која трае веќе три часа.

Преговарачкиот тим на власта разговорите ги враќа на прашања кои се сметале за затворени.

Очигледно е дека власта не сака договор, брифираат партиски извори за МКД.МК.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.09.2019 - 23:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега