Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ го блокираа Собранието

Костадин Костадинов од ВМРО-ДПМНЕ вели дека опозициската ВМРО-ДПМНЕ ги кочи реформските закони со однесувањето.

Тој објавува дека ВМРО-ДПМНЕ поднела 970 амандмани за Законот за судии и обвинители, и над 4000 амандмани за Законот за јавнообвинителска дејност.

Илјадници амандмани се поднесени за измените на изборниот законик.

Портпаролот на СДСм бара амандманите да бидат повлечени.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.12.2019 - 12:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега