Котевски: Гарантираме дека нема да го ликвидираат Груевски во Шутка

Aпсолутно ќе беше безбеден Никола Груевски, бегалецот од правдата. Ако дојде и ако овде треба да одлежува затворска казна, гарантираме дека нема да има негова ликвидација, вели Ѓоко Котевски, директор на Истражниот затвор во Шутка во интервју за порталот  МКД.

– И од кого би бил ликвидиран? Еве овде беше и Ангеле Зафировски, познат како Бате Геле, кој издржуваше затворска казна, и ништо не му се случи – вели Котевски.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.03.2019 - 14:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега