Ковачевски: Мицковски е без визија, Апасиев е пироман

Христијан Мицкоски и Димитар Апасиев се совршена комбинација за хаос и деструкција, порача вечерва претседателот Димитар Ковачевски на граѓанската трибина „Силно и одлучно кон иднината“ во Куманово. 
 
Ковачевски истакна дека Мицкоски е човек без визија, без став а Апасиев е пироман со визија за хаос и меѓуетнички тензии. 
„Двоецот Мицкоски Апасиев инспирирани од 11 годишното владеење на Груевски може само да понудат изолација на земјата, омраза меѓу граѓаните, конфликт со соседите и масовно иселување на младите. Тоа нема да го дозволиме!  Затоа Мицкоски е упашен и нервозен, затоа постојано бара предвремени избори, како одминува времето Апасиев му ги зема гласовите, посочи претседателот Ковачевски вечерва во Куманово. 
30.11.2022 - 22:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега