Крива Паланка: Малолетник ранил соученик со нож

Кривична пријава за малолетник од Крива Паланка кој ранил свој соученик со нож.

Се работи за 17-годишниот М.В. од Радибуш кој на улицата „8-ми Октомври“, по завршување на часовите, го пресретнал неговиот соученик, 18-годишниот  Д.Н. кој во моментот се движел кон автобуска станица и поради претходни меѓусебни расправии, физички го нападнал  удирајќи го со тупаници по телото.

Физичката пресметка кулминирала кога малолетникот со нож го прободен својот соученик.

ФОТО:Вечер

најчитано сега