Кривична пријава за дилер од Кавадарци

Кавадаречката полиција поднесе кривична пријава против 39-годишен маж поради продавање на наркотични дроги.

 

-ОВР Кавадарци поднесе кривична пријава против А.М.(39) од Кавадарци, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“. На 20.09.2019 од полициски службеници извршен бил претрес во домот на пријавениот, каде биле пронајдени и одземени марихуана и дигитална вага, на која биле пронајдени траги од хероин, велат од полицијата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.08.2020 - 22:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега