Крушевчанец го пријавил својот татко во полиција: Ја оштетил покуќнината, па го оштетил возилото на соседот

МВР информираше дека  во ОВР Крушево, 28-годишен крушевчанец пријавил дека во семејниот дом неговиот татко Ѓ.П. агресивно се однесувал, оштетил дел од покуќнината, а предизвикал оштетувања и на возилото од соседот. Тој  е лишен од слобода и приведен во Полициска станица Крушево. За случајот е известен Јавен обвинител, по чија насока Ѓ.П. е спроведен во Психијатриска болница Демир Хисар.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.05.2021 - 16:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега