Крвава драма во Скопје: Малолетник ги прободел таткото и сестрата

Во 20.33 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата „391“ во Скопје, по претходна расправија, 15-годишен малолетник бил физички нападнат со дрвен предмет од неговиот татко С.Т.(50) од Скопје, по што настанала физичка пресметка во која малолетникот со остар предмет ги нападнал неговиот татко и сестра А.Т.(22), која се обидувала да ги раздели.

Лицата биле пренесени во Градска општа болница „Св.Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.01.2020 - 11:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега