Кумановчанец ја претепал сопругата со клоци и тупаници

Кумановчанец си ја нападнал сопствената сопруга.

Се работи за 61-годишниот Ј.Г. од селото Пчиња кој во семејната куќа под дејство на алкохол започнал вербална расправија со неговата сопруга Л.Г.

Кумановчанецот физички ја нападнал сопругата удирајќи ја со тупаници и клоци по главата и телото, од што и нанел телесни повреди. 

ФОТО:Денешен

најчитано сега