Кумановец нападнал полицаец- лицето веднаш приведено во станица

Рано утринава околу 04,00 часот во Велес на улица „Алексо Демниевски“ младо момче било уапсено од старана на полицијата.

Имено, 21- годишниот И.Д од Куманово по сторен сообраќаен прекршок агресивно се однесувал и физички нападнал полициски службеник.

Лицето е приведено во Полициска станица Велес и по целосно документирање ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.02.2019 - 14:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега