Кумановец објавувал компромитирачки фотографии од поранешната малолетна девојка на Фејсбук

 

СВР Куманово поднесе кривична пријава против 17-годишниот Д.С. од Куманово поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „производство и дистрибуција на детска порнографија“.

Пријавениот, по прекината љубовна врска со 15 - годишна малолетничка, креирал лажен профил на социјалната мрежа Facebook и објавувал фотографии со компромитирачка содржина од малолетничката. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.10.2019 - 15:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега