Кумановец се обидел да шверцува дрога, фатен е на граница

Кумановец се обидел да шверцува дрога, фатен е на граница.
„На 21.09.2021 во 18.45 часот во СВР Куманово бил приведен О.Џ.(27) од Куманово. При контрола, извршена од полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција при МВР, на граничниот премин Табановце, кај него бил пронајден кокаин. Исто така, било утврдено дека при пасошка контрола приложил фалсификуван негативен ПЦР тест“- се вели во соопштението на полицијата.
По целосно документирање на случајот против него ќе бидат поднесени соодветни пријави.

 

22.09.2021 - 15:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега