Куманово: „Пежо“ излета од патот - возачот се бори за живот

На 23.09.2022 околу 10.35 часот во СВР Куманово било пријавено дека на локалниот пат Куманово-с.Романовце, на влезот во селото, патничко возило „пежо“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од А.А.(29) од Куманово, излетало од патот. Во несреќата возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општа болница Куманово, информираат од МВР.

Увид на местото извршила екипа од СВР Куманово, додаваат надлежните од МВР.

24.09.2022 - 12:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега