Ламбе Алабаковски ја дозна казната за палењето на „Ванчо Михајлов“

Македонскиот пејач Ламбе Алабаковски пред неколку месеци подметна пожар во културниот центар „Иван Михајлов“ во Битола, а сега беше осуден на шестмесечна условна казна, објави „Нова Македонија“.

Според информации на „Нова Македонија“, Алабаковски го признал делото и поради тоа Основниот суд во Битола го осуди на условна казна.

Алабаковски, наводно, ја прифатил казната и нема да се жали за пресудата на Судот.

27.09.2022 - 15:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега