ЛДП донесе одлука за своите три мандати во Собранието

ЛДП донесе одлука да ги врати пратеничките мандати.

„Вечерва Централниот одбор на Либерално- демократската партија, со само еден глас против и тројца воздржани, донесе одлука да не ги прифаќа освоените мандати за пратеници во Собренитето на РМ на предвремените парламентарни избори 2014 година.“ - стои во соопштението од партијата. 
Нема инфомрации кои членови на Централниот одбор биле против и воздржани. 
ЛДП на последните избори се избори за 3 пратенички мста преку листите на здружената опозицијата предводена од СДСМ.

05.05.2014 - 21:38

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега