Лоши вести за Вардар - нема игра во ЛШ (ФОТО)

Македонскиот ракометен шампион доби лоши вести, откако „Балкан Хендбол“ објави дека Европската ракометна федерација (ЕХФ) планира да му забрани настап во Лигата на шампиони (ЛШ).

 

Причина за тоа е лошата финансиска ситуација, која им правеше проблеми на Вардарци и минатата сезона.

ЕХФ тогаш им прости на „црвено-црните“, но овој пат најверојатно нема да се случи тоа. Конечна одлука се очекува до крајот на неделава.

20.06.2022 - 11:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега