ЛШ: Црвено-црните поразени во Сегедин

Македонскиот ракометен првак Вардар е поразен на гостувањето во Унгарија од домашната екипа Пик Сегед со 34-21 во рамките на 7.коло од Лигата на шампионите. 

Иако правеа многу грешки особено во второто полувреме вардаровите ракометари беа многу блиску до подобар резултат но не ги искористија своите шанси иако двапати израмнија и му дозволија на противникот лесно да казнува. 
Тимур Дибиров постигна 7 погодоци и влезе во историјата на ЛШ со 1000 постигнати голови. 
Одличен на голот на Вардар беше голманот Томовски со 13 одбрани. Убедливо најдобар стрелец е Кире Лазаров со 1462 гола, втор е Никола Карабатиќ, над 1.000 има и Момир Илиќ, а четврти на кој му успеало да ја помине таа граница е вардаровото крило, Тимур Дибиров.
18.11.2021 - 21:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега