Лукашенко „омекна“: Ослободи 32 „руски борци“

Руските власти соопштија дека вечерва Белорусија ослободила и вратила во земјата 32 руски државјани.

Минск ги уапси и ги обвини дека се платеници задолжени да ја дестабилизираат земјата пред претседателските избори одржани на 9 август.

-Група од 32 руски државјани, кои беа уапсени во Белорусија, ја преминаа границата и се наоѓаат во Русија, соопшти канцеларијата на руското обвинителство.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.08.2020 - 22:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега