Мај ќе биде почуден и од „Марта со 300 ума": Временска за цел месец

Доаѓа месец мај, а временската прогноза за цел месец не е на наша страна.

Имено, мај ќе биде полн со дожд, невреме, ветер и грмотевици, но и сончеви денови.

Ова е деталната временска според Accuweather, според која се гледа дека ни следат пресврти со времето.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.04.2019 - 13:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега