Маја живее на 20 километри од местото каде загина Коби: Маглата може да „се сече со нож"

Маја Виличиќ од Сплит со децении работи и живее во Америка, токму на 20 километри од местото каде вчера трагично го загуби животот Коби Брајант, легендата на коѓарката и спортот, заедно со 13-годишната ќерка и уште неколку лица.

Ако со сигурност не се знае, постои можност причина за трагедијата да била густата магла.

- Никој во Калифорнија не може да верува дека Коби влегол во хеликоптерот и се одлучил да лета на маглата. Толку е густа со денови, буквално може да се сече со нож. Редовно доцнат летови, се претпоставува дека затоа удриле во брдо, вели Маја, пренесува Слободна Далмација.

Вели дека живее на 20 километри од местото на несреќата и дека додека зборува за натсанот сеуште има густа магла.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.01.2020 - 14:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега