„Мајка сум, за својот син би го дала животот“ - се огласи мајката на момчето што ја истепа српската пејачка

Откако српската пејачка беше претепана од своето момче се огласи и неговата мајка која сподели фотографија со пејачката.

Пејачката Надежда Бајиќ овие денови е во центарот на вниманието откако нејзиното момче Тома Паниќ физички ја нападнал во нејзиниот стан откако претходно се вратиле од дискотека во алкохолизирана состојба.

-Ја запознав оваа девојка, беше кај нас, таа е девојка со големо срце. Го видов тоа. Обострана заљубеност, поминав прекрасна вечер со својот син и со Надежда. Таа вечер бев среќна бидејќи тие беа среќни и беа со мене! Мајка сум…за својот син би го дала животот, но се сочувствувам со Надежда и нејзиното семејство со кое од вчера се постојано контактираме. Не можам да тврдам и коментирам што меѓу нив се случило, не бев присутна, тие најдобро знаат… сакам само да знае дека сум тука, дека се грижам за своето дете, но се грижам и за Надежда со целото мое срце, пишуваа во својата посвета до пејачката, мајката на Тома на својот Инстаграм профил.

 
 
 
View this post on Instagram

Upoznala ovu devojku...bila je kod nas u Svilajncu....devojka sa velikim srcem! Videla sam zaljubljenost...obostranu....provela sam divno vece sa svojim sinom i sa Nadezdom....to vece sam bila srecna jer su oni srecni bili tu samnom! Majka sam...za svog sina bih zivot dala....ali .. saosecam sa Nadezdom i njenom porodicom sa kojom sam od juce na vezi....nemogu tvrditi niti komentarisati sta se medju njima desilo ....nisam bila prisutna...oni najbolje znaju .....Zelim samo da se zna da sam tu...da brinem za svoje dete a brinem i svim srcem za Nadezdu....kako zelim za svoje dete tako zelim i njoj ...Toliko od mene...za pojedine...nekrijem se...nemam razloga...tu sam i bicu tu

A post shared by Jasna Panic -Toma Panic (@panic.jasna) on Aug 16, 2019 at 5:05am PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.08.2019 - 14:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега