Мајката на осомничениот убиец: Данка е жива


Светлана Драгијевиќ, мајката на Дејан Драгијевиќ, кој е јавно посочен како убиецот на Данка Илиќ, двегодишното девојче од Бор безобразно го брани нејзиниот син и ја обвинува мајката на Данка дека знае каде е детето, чие безживотно тело српската полиција го бара деноноќно, пренесуваат српските медиуми.

 

„Мојот Деки не е убиец и тоа го потпишувам со мојот живот не 100 отсто, туку 200, 2.000, милион и два милиони отсто. Тој рече дека тоа го направил за да не биде претепан до смрт од полицијата. Тој е болен, неодамна беше во бањата. Дејан е добар човек, не можеше да крене рака на дете“, изјавила Светлана за Републик.рс.

Таа тврдела дека не го познавала другиот обвинет Срѓан Јанковиќ, кој според извештајот од истрагата бил во автомобилот со Драгијевиќ кога детето било удрено од автомобилот и дека не може ништо да каже за него, но без срам мисли дека и тој е наместен.

Запрашана за мислење што се случило со телото на Данка Илиќ и дали знае која локација би можела да биде тајна за нејзиниот син Дејан, Светлана налутено дала страшен одговор.

- Тоа мало девојче Данка е живо. Мајка и е виновна што детето исчезнало. Го продаде и знае каде е - бесрамно рекла мајката на Дејан Драгијевиќ, за Република.рс.

13.04.2024 - 14:54

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега