Македонците ги спакуваа куферите за продолжениот викенд - „врие" на Табановце

Колони автомобили и камиони утринава чекаа на Табановце за излез од Македонија. Макфакс пишува дека се чекало и по половина час.

Од АМСМ информираат дека на магистралниот пат А2, делница Струга – Граничен премин „Ќафасан“ денеска од 14 часот започнува измената на возниот режим за сообраќај, а ќе трае до завршување на градежните работи. Проодноста ќе биде обележана со вертикална и хоризонтална сигнализација.

Фото: Макфакс

 

 

 

08.12.2017 - 11:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега