Македонија на 2 јули ќе ги дознае ривалите на СП 2023

Македонската ракометна репрезентација ќе настапи на Светското првенство (СП), кое е закажано за период од 11 до 29 јануари 2023 година.

Турнирот ќе се одржи во Шведска и Полска, а ќе настапат 32 репрезентации, додека македонската селекција на 2 јули од вториот шешир ќе ги дознае противниците.

Во продолжение може да погледнете како изгледаат шеширите.

25.06.2022 - 15:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега