Македонија не престанува да се тресе - вечерва нов земјотрес во Скопје

Нов четврт земјотрес го стресе Скопје вечерва. Пет минути пред 21 часот е почувствуван и четврт земјотрес со помал интензитет кој ги вознемири граѓаните.

Земјотресот бил со јачина од 2,1 степен според меркалиевата скала.

 
 
11.09.2016 - 21:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега