Македонија окована во студ - Температурите под нула утринава

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Кон крајот на денот по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до минус седум, а дневната температура од шест до 12 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност.

Ова се моменталните температури низ Македонија.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.01.2020 - 08:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега