Македонија со еден гол поразена од Полска

Фудбалската репрезентација на Македонија го забележа првиот пораз во квалификациите за ЕП 2020.

Пред околу 25.000 гледачи, фаворитот во групата, селекцијата на Полска, успеа да слави со 0-1, со голот на Кжиштоф Пјонтек во 47.минута.

Репрезентацијата на Македонија имаше неколку добри шанси, но за жал не успеа да ја затресе мрежата на противникот.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.06.2019 - 22:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега