Македонската полиција на нозе: Исчезнаа ученичка и млада девојка

Во 22:00 часот во Секторот за внатрешни работи Битола, 60-годишниот Ш.А. од село Братин Дол, битолско, пријавил дека истиот ден околу 14:00 часот од домот во непознат правец се оддалечила неговата ќерка.

Се работи за 33-годишната Ј.А. која полицијата ја бара.

Во 21:20 часот во Полициската станица Кавадарци, 40-годишниот М.Е. од Кавадарци пријавил дека истиот ден околу 13:00 часот од домот во непознат правец се оддалечила неговата 16-годишна ќерка.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето. 

 

 

 

12.10.2018 - 09:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега