Македонската полиција од денеска веќе нема да казнува за ова

Денеска завршува законската обврска за возачите задолжително да поседуваат зимска опрема во возилата.

Обврската за задолжително поседување зимска опрема во возилата стапи на сила на 15 ноември минатата година.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.03.2019 - 18:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега