Македонската водителка бесна: „Ало, добри сте со паметот“

Македонската водителка Јелена Спенџарска е и една од највлијателните личности на социјалните мрежи и често споделува и фотографии од приватноста.

Сега, одлучи и да го каже своето мислење за оние девојки кои користат премноу шминка и филтери и таквите фотографии ги објавуваат на Инстаграм.

„Одамна сакав нешто да кажам нешто што ме иритира на Инстаграм, но ајде сега ќе кажам. Се однесува на оние девојки кои што имаат еден тон шминка, провокативно облечени, усните, косите…тие пеат песна од некој пејач и истиот пејач го тагнуваат за да ги сподели на „стори, а некогаш не пеат само позираат. Алооо, добри сте вие со паметот“ вели Спенџарска на „Инстаграм стори“.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.10.2019 - 12:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега